تعمیر گیربکس تیگو 5

گیربکس تیگو 5 یک گیربکس اتوماتیک از نوع CVT است که تعمیر آن نیاز به مهارت زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مسائل در تعمیر گیربکس تیگو 5 و گیربکس سایر خودروهای MVM تعمیر به‌موقع در یک تعمیرگاه تخصصی است. درصورتی‌که تعمیر به‌موقع انجام نشود، مشکلات گیربکس بدتر شده و حتی ممکن است نیاز به تعویض کامل کل جعبه دنده باشد.

شما می‌توانید برای تعمیر گیربکس تیگو 5 از الوگیربکس کمک بگیرید. کارشناسان و تعمیرکاران ماهر الوگیربکس، سال‌ها در زمینه تعمیرات گیربکس خودروهای چینی از جمله MVM تجربه دارند و می‌توانند مشکلات گیربکس را در زمان کوتاهی تشخیص داده و آن‌ها را حل کنند.

مشکلات و خطاهای نیازمند تعمیر در گیربکس تیگو 5

مشکلات و خطاهای نیازمند تعمیر در گیربکس تیگو 5 شامل موارد زیر هستند.

مشکلات تعویض دنده

مشکل در تعویض دنده، یکی از بارزترین نشانه‌های خرابی گیربکس تیگو 5 است. در گیربکس دستی، صدای خراش و برخورد هنگام تعویض دنده رایج است. اما در گیربکس‌های اتوماتیک مانند گیربکس تیگو 5، ممکن است دنده‌ها خودبه‌خود جابه‌جا شده و یا به‌سختی به دنده بالاتر منتقل شوند.

علاوه‌بر این، اگر گیربکس وسیله نقلیه می‌لغزد، اما مقدار روغن گیربکس کافی است، ممکن است مشکل در بخش‌هایی باشد که دنده‌ها را در جای خود نگه می‌دارند. این موضوع باید در اسرع وقت توسط یک تکنسین ماهر بررسی شود؛ زیرا می‌تواند خطرناک باشد.

احساس لرزش

وقتی نیاز به تعمیر گیربکس تیگو 5 وجود دارد، راننده در سرعت‌های بالاتر متوجه لرزش خودرو می‌شود. در خودروهای با گیربکس اتوماتیک، لرزش ممکن است با انتقال به دنده بعدی شدیدتر شود. گیربکس‌های دستی به جای لرزیدن، معمولاً با ایجاد صداهای ناهنجار هنگام تعویض دنده، مشکل را نشان می‌دهند.

تکان شدید

وقتی نیاز به تعمیر گیربکس تیگو 5 وجود دارد، هنگام تعویض دنده یا فشاردادن پدال گاز، ممکن است اتومبیل تکان شدیدی خورده و سرعت آن کاسته شود. همچین ممکن است راننده یک صدای بلند تپش یا کوبیده‌شدن را بشنود که به‌دنبال آن شتاب‌گرفتن خودرو دچار مشکل می‌شود.

نشت روغن گیربکس

روغن گیربکس برای تعویض دنده خودرو حیاتی است. حتی یک نشت کوچک می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات بزرگ در گیربکس وسیله نقلیه باشد. نشت روغن گیربکس به‌راحتی قابل تشخیص است؛ این روغن معمولاً به رنگ قرمز روشن است و ممکن است بوی شیرینی داشته باشد. اگر چنین مایعی را در زیر خودرو دیدید، روغن گیربکس شما دچار نشتی شده و نیاز به تعمیر دارد.

گاهی این مایع ممکن است رنگ تیره و بوی سوختگی به خود بگیرد. اگر متوجه مایعات عجیب و غریب در پارکینگ خود شده‌اید، روغن گیربکس آن را تعویض کنید. برخلاف روغن موتور، این روغن به‌مرور کم نمی‌شود، پس اگر متوجه کم‌شدن روغن گیربکس شدید، احتمالا با نشتی مواجه هستید و لازم است اتومبیل را برای تعمیر گیربکس تیگو 5 نزد تعمیرکار ببرید.

تاخیر در تعویض دنده

یک گیربکس کارآمد باید در زمان مناسب به دنده صحیح منتقل شود. اگر هنگام تعویض دنده متوجه تاخیر قابل توجهی شدید، نیاز به تعمیر گیربکس تیگو 5 وجود دارد. تردید و تاخیر در تعویض دنده ممکن است به چندین مشکل در گیربکس اشاره داشته باشد، از جمله مشکلات شیر ​​برقی، کم‌بودن یا کثیف‌بودن مایع گیربکس، گرفتگی فیلترهای گیربکس و معیوب‌بودن خنک‌کننده گیربکس.

صداهای غیرعادی انتقال: ناله‌کردن، کوبیدن و سایش

صدای ناله، زمزمه یا سایش در وسیله نقلیه، می‌تواند نشان‌دهنده مشکل گیربکس باشد. این صداها می‌توانند ناشی از ایراد در مبدل گشتاور یا دنده‌های سیاره‌ای باشد. اگر سایش یا آسیب ایجاد شود، ممکن است کل گیربکس نیاز به تعویض داشته باشد.

بوی بد روغن گیربکس

اگر متوجه بوی سوختگی در وسیله نقلیه خود شدید، باید فوراً آن را به تعمیرگاه مجاز خودرو ببرید. در بهترین حالت، مایع گیربکس ممکن است کم باشد. با این حال، بوی سوختن می‌تواند نشان‌دهنده گرم‌شدن بیش از حد گیربکس باشد که خود ممکن است منجر به آتش‌سوزی گردد.

روشن‌شدن چراغ موتور

هیچ چراغ هشدار‌دهنده مخصوصی برای گیربکس تیگو 5 وجود ندارد، اما چراغ چک موتور ممکن است در خودروهایی با مشکل گیربکس روشن شود. سیستم انتقال خودرو دارای سنسورهای متعددی است که می‌توانند هرچیز غیرعادی را در گیربکس تشخیص دهند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، این سنسورها به رایانه مرکزی خودرو اطلاع می‌دهند و چراغ چک موتور روشن می‌شود.

در این شرایط ممکن است تعمیر گیربکس تیگو 5 لازم باشد. با این حال لازم است به خاطر داشته باشید که چراغ چک موتور می‌تواند به دلایل دیگری هم روشن شود و الزاما ربطی به گیربکس ندارد. در صورت بروز مشکل، اتومبیل را برای تعمیر و چکاپ نزد یک تعمیرکار خوب ببرید.

تعمیر گیربکس تیگو 5 در تهران

همان‌طور که گفتیم، گیربکس تیگو 5 از نوع CVT  است. اکثر تعمیرات گیربکس CVT هیچ تفاوتی با تعمیرات سایر انواع گیربکس اتوماتیک ندارند. با این حال از آنجایی که CVT یک نوآوری در گیربکس‌های اتوماتیک سنتی محسوب می‌شود، نیاز است تعمیر آن نزد تعمیرکاری انجام شود که با این گیربکس‌ها آشنا باشد.

تعمیر گیربکس تیگو 5 در تهران معمولا شامل تعویض و پرکردن مایع گیربکس، تعویض قطعات فرسوده و یا تعمیر آن‌ها است. با این حال چیزی که تعمیر گیربکس تیگو 5 را در تهران و سایر شهر‌ها از گیربکس‌های اتوماتیک دیگر متمایز می‌کند، صدای آن است.

صدای CVT با سایر گیربکس‌ها متفاوت است. رانندگانی که به‌تازگی خودروی تیگو 5 را خریداری کرده‌اند، ممکن است صداهایی مانند زمزمه بشنوند و فکر کنند که گیربکس مشکل دارد. اما حقیقت این است که اغلب در این موارد، هیچ مشکلی در گیربکس وجود ندارد، بلکه راننده هنوز به این صداهای ناآشنا عادت نکرده است.

با این حال، اگر صدای گیربکس به نظر شما مشکوک می‌آید، بهتر است اتومبیل خود را به یک تعمیرکار وارد نشان دهید تا اگر مشکلی وجود دارد، برطرف گردد.

تعمیرکار گیربکس تیگو 5

تعمیرکار گیربکس تیگو 5 باید دارای دانش و مهارت‌های زیر باشد:

 • درک چگونگی عملکرد CVT: دانش عمیق در مورد نحوه عملکرد گیربکس‌های CVT، از جمله اصول عملکرد، اجزاء و مشکلات رایج، برای تعمیر گیربکس تیگو 5 ضروری است.
 • مهارت‌های تشخیصی: توانایی تشخیص مشکلات گیربکس با استفاده از ابزارهای تشخیصی، سیستم‌های کامپیوتری و روش‌های بازرسی دستی برای تعمیرکار گیربکس تیگو 5 ضروری است.
 • تخصص در تعمیر: تجربه عملی در جداسازی، تعمیر و اتصال مجدد قطعات گیربکس‌ CVT از جمله مهارت‌های لازم برای تعمیرکار تیگو 5 است.
 • اطلاع درباره موتور گیربکس CVT: لازم است تعمیرکار درک صحیحی از سیالات انتقال CVT، از جمله انواع، مشخصات و بهترین نوع آن‌ها داشته باشد.
 • آشنایی با سیستم‌های الکترونیکی: آشنایی با قطعات الکتریکی و الکترونیکی ادغام‌شده در گیربکس‌های CVT مانند سنسورها، شیر برقی و ماژول‌های کنترلی، از دیگر مهارت‌های مهم برای تعمیرکار گیربکس تیگو 5 است.
 • کالیبراسیون گیربکس: توانایی کالیبره‌کردن گیربکس‌های CVT برای اطمینان از عملکرد بهینه و روان آن‌ها برای تعمیرکار ضروری است.

بهترین تعمیرگاه گیربکس تیگو 5

بهترین تعمیرگاه گیربکس تیگو 5 لازم است دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • تخصص و تجربه: تعمیرگاه باید دارای تکنسین‌های ماهر با آموزش تخصصی و تجربه زیاد در تعمیر گیربکس‌های CVT باشد.
 • ابزارهای تشخیصی: یک تعمیرگاه قابل اعتماد تیگو 5 باید مجهز به ابزارها و نرم‌افزارهای تشخیصی پیشرفته باشد که امکان تشخیص دقیق مشکلات گیربکس را فراهم کند.
 • قطعات و اجزای باکیفیت: لازم است یک تعمیرگاه خوب گیربکس تیگو 5، به قطعات اصلی و با کیفیت دسترسی داشته باشد و تنها از قطعات اورجینال برای تعمیر گیربکس تیگو 5 استفاده کند.
 • ارتباطات شفاف: تعمیرگاه باید ارتباط باز و شفافی با مشتریان داشته باشد و تشخیص‌ها، گزینه‌های تعمیر، هزینه‌ها و جدول زمانی را به‌طور دقیق توضیح دهد.
 • قیمت‌گذاری منصفانه: اگرچه لزوما ارزان‌ترین تعمیرگاه بهترین گزینه نیست، اما گران‌ترین تعمیرگاه هم باکیفیت‌ترین نیست. یک تعمیرگاه خوب، قیمت رقابتی و منصفانه‌ای برای خدمات تعمیر گیربکس تیگو 5 ارائه می‌دهد.

سرویس دوره ای گیربکس تیگو 5

سرویس دوره‌ای گیربکس یکی از راه‌های بسیار خوب برای کاهش نیاز به تعمیر گیربکس تیگو 5 است. در سرویس دوره‌ای، مشکلات بررسی شده و قبل از جدی‌شدن حل می‌شوند. مزایای سرویس دوره‌ای گیربکس تیگو 5 شامل موارد زیر است:

 • حفظ عملکرد بهینه
 • جلوگیری از خرابی و کهنگی زودرس گیربکس
 • افزایش طول عمر گیربکس
 • بهبود راندمان سوخت خودرو
 • کاهش گرمای تولیدی در گیربکس
 • افزایش ایمنی رانندگی
 • تشخیص زودهنگام مشکلات
 • حفظ ارزش فروش مجدد خودرو
 • آسودگی خاطر
 • کاهش هزینه‌های تعمیر گیربکس تیگو 5

زمان تعویض روغن گیربکس تیگو 5

روغن گیربکس تیگو 5 لازم است هر 55000 کیلومتر یک‌بار تعویض گردد. با این حال اگر سطح مایع به دلیل نشتی کاهش یابد، در مدت کوتاه‌تری نیاز به تعویض روغن وجود خواهد داشت.

قیمت گیربکس تیگو 5

از آنجا که گیربکس تیگو 5 از نوع CVT است، قیمت آن نسبت به سایر گیربکس‌های اتوماتیک بیشتر است. کل گیربکس این خودرو بین 130 تا 180 میلیون تومان قیمت دارد. شما می‌توانید با سرویس دوره‌ای گیربکس، توجه به علائمی که نشان‌دهنده مشکلات هستند و رانندگی صحیح، گیربکس خود را سالم نگه دارید و تا آخر عمر اتومبیل، آن را تعویض نکنید. در مقابل، رانندگی نادرست و عدم رسیدگی به گیربکس، می‌تواند آن را در مدت کوتاهی خراب کند.

لیست قطعات گیربکس تیگو 5

برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
157,000,000 تومان
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
برای قیمت تماس بگیرید
13,000,000 تومان
برای قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *